Technologia
Pomiary krawieckie skanerem 3D przeprowadzane są przy użyciu mobilnego, laserowego urządzenia, niemieckiej firmy Human-Solutions, która specjalizuje się w technologii 3D dla przemysłu odzieżowego.

Laserowy skaner sylwetki ludzkiej to obecnie najbardziej precyzyjne urządzenie do pomiarów antropometrycznych, dopuszczalna różnica w pomiarze <1mm. Przy użyciu tego urządzenia przeprowadzono powszechne pomiary antropometryczne m.in. w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Chinach i USA.

Urządzenie działa na zasadzie podwójnej triangulacji wiązki lasera (bezpieczny, czerwony laser, taki jak w czytnikach kodów kreskowych, certyfikat bezpieczeństwa ), odbite promienie lasera przetwarzane są na 3-wymiarowy obraz sylwetki ludzkiej czyli twin/scanatar. Następnie dokonywana jest analiza charakterystycznych punktów pomiarowych na ciele człowieka (np. 7 krąg, główki kości ramieniowych, środek mostka etc.) oraz generowana jest tabela wymiarów krawieckich.

Na zlecenie producenta odzieży, możemy dokonać analizy polegającej na doborze rozmiaru konfekcyjnego (w tym celu, niezbędne jest podanie tabeli rozmiarów).

W przypadku odzieży klasycznej (przylegającej) np. korporacyjnej, bardzo istotne jest dopasowanie kolekcji do indywidualnej sylwetki. Przy zamówieniu usługi „Dopasowanie na miarę”, otrzymają Państwo raport różnic od rozmiaru konfekcyjnego (np. Sylwetka pochyła, odcinek SyTy= +2,0cm).

Niewątpliwą zaletą wszystkich oferowanych przez E-rozmiar usług jest dostęp do 3-wymiarowego wizerunku obmierzonej osoby, nawet jeśli znajduje się ona, wiele kilometrów od biura konstrukcyjnego Państwa firmy.
Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.